Konuklarımızdan en çok gelen sorulara hızlı cevaplar

 

Belirtilen Check-in saatinden daha erken/geç otele varacağım. 

Genellikle bu sorun olmaz,resepsiyon mesai saatleri dışında check-in ayarlamak mümkündür. Ancak bunu otel mutlaka teyit etmelidir. Rezervasyon sırasında 'Özel İstekler' kutucuğunu kullanarak otele tahmini geliş saatiniz konusunda bilgilendire bilirsiniz.Teyidinizi aldıktan sonra verilen irtibat bilgilerini kullanarak doğrudan otelle iletişime geçip talebinizin takibini yapabilirsiniz. Rezervasyon yaparken otele varmayı planladığınız check-in saatini belirte bilirsiniz. Standart giriş saatleri dışında erken check-in yapmak isterseniz bazen oteller ekstra ücret isteye bilir unutmayınız. Standart çıkış saatleri dışında geç check-out yapmak isterseniz bazen oteller ekstra ücret isteye bilir unutmayınız.Tesisin bu talebi her zaman yerine getiremeyeceğini lütfen unutmayın. Müsaitlik olduğu takdirde odayı erken almanızı sağlaya bilirler. Fakat gece geç saatte rezervasyon yapmış olduğunuz tesise varacaksanız, böyle bir durumda yaşanabilecek herhangi bir aksaklığı önlemek için tesisle doğrudan görüşmeniz iyi olacaktır. 

 

Otellerin check-in check-out saatleri nedir?

Genellikle aksi belirtilmediği sürece tüm otellerin check-in saati 14.00 - check-out saati 12.00 olarak uygunlanmaktadır. otelin müsait olduğu ve temiz odası bulunduğu durumlarda genellikle resepsiyon görevlisi bu saatleri beklemeden odanızı verecektir. ancak bu durum kesinlikle garanti edilemez. 

 

Belirtilen check-out saatinden sonra check-out yapmak istiyorum. 

Geç check-out sadece otel ile ve doluluk durumuna bağlı olarak ayarlanabilir. Varışınızda resepsiyona geç check-out yapmanın mümkün olup olmadığını sorabilirsiniz. 

 

Otele çok geç check-in yaptım çıkarken geç check-out yapa bilirmiyim?

Genellikle tesisler misafirlerinin odalarını 14.00 kadar hazır etmekle yükümlüdür, odanız otelin taahhüt ettiği saat te hazırsa ve misafirden kaynaklı odaya çok geç check-in yapıldı ise yüksek sezonda otel bu talebinizi kabul etmeye bilir, bu gibi durumlarda her zaman otel ön büro müdürü ile konuşmak faydalı olacaktır. 

 

Sigara içilen bir oda istiyorum sorun olurmu?

Oda rezervasyonunuzu yaparken lütfen sigara içilen oda istediğinizi not bölümünde belirtiniz. Otele giriş yaparken odanızın sigara içile bilen oda olup olmadığını teyit ediniz, bir çok otel sigara içilmeyen odada sigara içilmesi durumunda ceza uygulamaktadır. 

 

Sigara içilmeyen bir oda istiyorum. 

Oda rezervasyonunuzu yaparken lütfen sigara içilmeyen oda istediğinizi not bölümünde belirtiniz. Otele giriş yaparken odanızın sigara içilmeyen oda olduğunu teyit ediniz, buna rağmen otelde size sigara içilmiş bir oda verilmişse lütfen odanızın bir üst kategorideki oda tipiyle değiştirilmesini isteyiniz. 

 

Otelin evcil hayvanlara izin verip vermediğini nasıl öğrene bilirim?

Evcil hayvanlarla ilgili koşullar daima otel sayfasında 'Otel Koşulları' başlığı altında belirtilir. Belirtilmemiş ise lütfen seyahat danışmanlarımız ile detaylı bilgi için iletişim kurunuz. 

 

Tesiste hamam kullanımı ücretlimi?

Genellikle aksi belirttilmediği sürece tesiste konaklama yapan misafirler tesiste bulunan hamam, sauna, fin hamamı gibi aktiviteleri ücretsiz kullana bilirler. 

 

Spa merkezi kullanımı ücretlimi?

Genelikle spa merkezi içerisinde sunulan özel masajlar, terapiler ve tedaviler ücretli olarak otel misafirlerine sunulmaktadır. spa merkezinin kullanımı ve ücretleri hakkında spa resepsiyonunda bilgi alabilir ve rezervasyon yaptıra bilirsiniz.

 

Oda içi mini bar kullanımı ücretlimi?

Konaklamış olduğunuz tesis ultra herşey dahil konseptinde hizmet vermiyor ise, oda içerisinde bulunan minibar kullanımı ücretlidir, kullanmış olduğunuz yiyecek ve içecekler oda hesabınıza eklenecektir. Rezervasyon sırasında ödemiş olduğunuz oda ücretinize bu harcamalar dahil değildir. 

 

Oda da bulunan çay kahve ücretlimi?

Genellikle bir çok otel aksi belirtilmediği sürece, misafirlerine oda içerisinde bulunan çay ve kahveyi ücretsiz olarak ikram eder. 

 

Bebeğim için otelde bakıcı bulabilir miyim?

Özellikle sahil bölgesinde bulunan tatil otellerinde bebek bakıcısı hizmeti ücret karşılığı verilmektedir. otele gitmeden önce tesis ile iletişim kurarak tedaylı bilgi alabilir ve bebek bakıcısı ayarlaya bilirsiniz. 

 

Bedensel engelli odası için nasıl rezervasyon yapabilirim?

Genellikle 4 ve 5 yıldızlı tesislerde belirli sayıda bedensel engelli misafirler için oda bulunmaktadır, rezervasyonunuzun not bölümüne özel isteklerinizi belirtmeniz durumunda sizin için özel oda ayarlanacaktır. özel olarak belirtmek istediğiniz bir detay var ise lütfen seyahat danışmanımız ile iletişim kurunuz. 

 

 

 

 

 

Call Center